Úvod ZO ZAHRANIČIA Trump vo februári spustí vlastnú sociálnu sieť

Trump vo februári spustí vlastnú sociálnu sieť

Fotomontáž: archív

Americký exprezident Donald Trump spustí vo februári svoju vlastnú alternatívu k sociálnej sieti Twitter, ktorého predobjednanie už teraz ponúka aj distribučná služba App Store. Nová aplikácia s názvom TRUTH Social má začať fungovať 21. februára, keď sa v USA oslavuje Deň prezidentov, pripomínajúci narodenie prvého amerického prezidenta Georgea Washingtona.

Aplikácia z dielne Trumpovej skupiny pre médiá a technológie, by podľa sprievodných propagačných fotografií mala, podobne ako Twitter, umožňovať sledovať príspevky iných používateľov a odkazy týkajúce sa aktuálnych tém.

TRUTH Social bude spustený 13 mesiacov po tom, ako Facebook a Twitter zablokovali účty Donaldovi Trumpovi v súvislosti s vniknutím jeho priaznivcov do sídla Kongresu USA. Krátko pred útokom zo 6. januára 2021 Trump pred svojimi priaznivcami spochybnil legitimitu prezidentských volieb, v ktorých ho mal poraziť Joe Biden.

Na aplikáciu TRUTH Social, v názve ktorej dominuje slovo pravda, v ďalšej fáze nadviaže videoslužba TMTG+. Tá by mala poskytovať zábavný i spravodajský obsah a podcasty, podobne ako známy portál YouTube.