Úvod Politika Trumpov poradca: Madonna je súčasťou ľavicového fašizmu

Trumpov poradca: Madonna je súčasťou ľavicového fašizmu

Foto: archív

Zvolenie Donalda Trumpa do funkcie prezidenta Spojených štátov vyvolalo u prívržencov Demokratickej strany vlnu nevôle. S víťazstvom republikánskeho kandidáta sa nezmierili ani po Trumpovej inaugurácii. Do ulíc vyšli najnovšie ženy. Na ich protestnom pochode vystúpila aj americká popová hviezda Madonna.

Speváčka počas svojho prejavu, vysielaného v priamom prenose na CNN, okrem iného vyhlásila, že „je poriadne rozhorčená a veľmi veľa rozmýšľala o tom, že by Biely dom vyhodila do vzduchu“. „Viem však, že by som tým nič nezmenila,“ dodala. Emotívne vystúpenie okorenila aj niekoľkými nadávkami na Trumpovu adresu, po ktorých sa priamy prenos prerušil a reportérka CNN sa divákom za Madonnin prejav ospravedlnila.

Po invektívach 58-ročnej speváčky vedúci kancelárie Bieleho domu Reince Priebus pre spravodajskú stanicu Fox News uviedol: “Istá speváčka vyhlásila, že chce vyhodiť Biely dom do vzduchu. Dokážete si predstaviť, že by niečo také povedali o prezidentovi Obamovi?”

Na Madonin verbálny útok na Donalda Trumpa zareagoval i jeden z jeho poradcov, bývalý predseda Snemovne reprezentantov Newt Gingrich: „Je to nový fenomén, takzvaný ľavicový fašizmus, a Madonna je jeho súčasťou. Myslím, že by sme sa mali začať chrániť… Treba ju zatknúť.“

Popová diva sa neskôr obhajovala, že jej prejav bol iba metaforou a novinári vraj všetko vytrhli z kontextu. „Nemám sklony k násiliu,“ napísala na Instagrame. Podľa Bieleho domu však boli na jej invektívy upozornené tajné služby.

Koláž: archív
Koláž: archív