Úvod Politika Turecká armáda upálila zaživa 150 Kurdov

Turecká armáda upálila zaživa 150 Kurdov

Foto: archív

Tureckí vojaci upálili zaživa približne 150 Kurdov v provincii Širnak. Oznámila to Feleknas Ucaová, poslankyňa za Demokratickú stranu národov Turecka, ktorá aktívne obhajuje práva národnostných menšín v krajine.

Telá upálených ľudí, niektoré dokonca bez hlavy, boli nájdené v rôznych domoch okresu Čizre. Podľa Ucaovej pokračujú tureckí vojaci v útokoch na provinciu Dyarbakyr, obývanú prevažne príslušníkmi kurdskej menšiny.

Situácia je tam vraj hrozná. Ľudia sa skrývajú pred armádou, pričom viacerí sú v kritickom stave a potrebujú lekárske ošetrenie.

Turecké letectvo útočí aj na pozície Strany kurdských pracujúcich, ktorá je v krajine zakázaná. Krátko po sobotňajšom teroristickom čine v Ankare bola zorganizovaná vzdušná operácia v oblasti Haftanin v severnom Iraku, trvajúca približne hodinu. Aj tu bola cieľom útoku tureckej armády skupina Kurdov.

Foto: archív
Foto: archív

5 komentárov

  1. Pozrite sa na skutočnosť kurdov je 30 milionov a nemaju vlasť. Špini turecké ich systematicky ničia dokonca ich zaživa upaľuju a ďalší špinavci Za oceánom mlčia len preto, že Turecko je členom NATO. A ako také USA s nim počitaju na južnom krídle NATO proti Rusku. Čo je to za svetový poriadok zo strany USA. A ešte k tomu máme tie Osmaské špiny prijať do EU.Je to na hanbu EU.

Comments are closed.