Úvod ZO ZAHRANIČIA Twitter obmedzil možnosť reagovať na Trumpove príspevky. Vraj nechtiac

Twitter obmedzil možnosť reagovať na Trumpove príspevky. Vraj nechtiac

Foto: archív

Spoločnosť Twitter nakrátko obmedzila možnosť reagovať na tvíty dosluhujúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktoré označila za sporné. Používatelia tak nemohli tieto príspevky komentovať, preberať ich či označovať, že sa im páčia. Nešlo vraj o úmysel a Twitter neskôr túto chybu odstránil.

Twitter už niekoľkokrát označil niektoré Trumpove tvíty za zavádzajúce – vrátane tých, v ktorých obviňuje svojho demokratického súpera vo voľbách z 3. novembra Joea Bidena, že zvíťazil prostredníctvom podvodov.

Trump v jednom z príspevkov na svojom twitterovom účte tvrdil, že „ak sa rátajú iba legálne hlasy, prezidentské voľby v USA suverénne vyhral“, čo Twitter označil varovným štítkom s upozornením, že „toto tvrdenie o volebných podvodoch je sporné“.

Twitter po prvý raz označil príspevky šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa ako zavádzajúce v máji tohto roku. Používateľov vtedy presviedčal, že Trumpove tvrdenia o korešpondenčnom hlasovaní v amerických prezidentských voľbách obsiahnuté v týchto tvítoch vyvrátili faktografickí kontrolóri.