Úvod ZO ZAHRANIČIA Twitter zablokoval účet prezidenta Nigérie. Krajina reagovala zablokovaním Twitteru

Twitter zablokoval účet prezidenta Nigérie. Krajina reagovala zablokovaním Twitteru

Foto: archív

Africká Nigéria zablokovala sociálnu sieť Twitter po tom, čo tá zmazala jeden zo statusov prezidenta krajiny Muhammadua Buhariho. Udalosť komentovala hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová a v tejto súvislosti upozornila na nebezpečenstvá, ktoré predstavujú veľké sociálne médiá.

„Twitter zablokoval účet prezidenta Nigérie. Krajina okamžite reagovala zablokovaním Twitteru. Sociálna sieť si myslela, že pozná minulosť Nigérie lepšie ako prezident. Pomýlila sa,“ uviedla na svojom kanáli na sociálnej sieti Telegram Zacharovová.

Hovorkyňa poukázala na to, že práve o tejto téme – digitálnej suverenite – hovorila so svojimi kolegami pred niekoľkými dňami na Petrohradskom medzinárodnom ekonomickom fóre. „Presne o tom sme hovorili na zasadnutí, ktoré bolo zasvätené digitálnej suverenite a jednotnému informačnému prostrediu.

Informačné monštrum nemôže diktovať štátu, ako má fungovať, ako má pristupovať k historickým udalostiam, aké filmy má sledovať a akú hudbu počúvať,“ pokračovala Zacharovová. „Inak namiesto slobody slova nastúpi diktatúra sprivatizovanej slobody slova,“ uzavrela.