Úvod ZO ZAHRANIČIA Uhrík: EÚ v boji proti koronavírusu nerobí nič

Uhrík: EÚ v boji proti koronavírusu nerobí nič

Milan Uhrík počas rokovania EP. (Foto: archív)

Europoslanec za ĽSNS Milan Uhrík verejne zaregoval na rokovanie Európskeho parlamentu (EP), kde sa malo hovoriť o boji proti koronavírusu. Vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti, neskrýva rozhorčenie nad prejavmi lídrov EÚ.

“Nakoniec to bola úplná fraška. Očakával som, že nám povedia nejaké štatistiky, nejaké informácie, nejaké konkrétne opatrenia. A oni? 30 minút hovorili o potrebe koherentnosti, kohézie, solidarity, o podpore boja proti diskriminácii a rasizmu Aziatov.

Európska únia jednoducho v boji proti koronavírusu nerobí nič. V Číne za 10 dní postavili nemocnicu. Tu si za 10 dní akurát zaliali ďalšiu kávičku pri ďalšom zbytočnom rokovaní. Tiež nepadlo ani slovo o tom, prečo Nemci zadržali kontajnery so zdravotníckym materiálom smerujúce na Slovensko. Preto musíme túto krízu zvládnuť na Slovensku sami,” povedal Uhrík vo videu.

Na záver sa europoslanec poďakoval všetkým zdravotníckym pracovníkom, na ktorých sa teraz všetci spoliehame, a ktorí, aj keď často nie sú docenení, podľa neho idú na pokraj svojich síl. V textovom záhlaví videa Uhrík v súvislosti so spomínaným rokovaním napísal, že EÚ treba zásadne zreformovať, pretože si myslí, že ďalej to už takto nemôže fungovať.

Milan Uhrík o rokovaní EP o koroavíruse: