Úvod ZO ZAHRANIČIA Uhrík: Líderka bieloruskej opozície prišla do europarlamentu po kvety a inštrukcie

Uhrík: Líderka bieloruskej opozície prišla do europarlamentu po kvety a inštrukcie

Sviatlana Cichanovská. (Foto: archív)

Europoslanec za ĽSNS Milan Uhrík na sociálnej sieti komentoval návštevu porazenej kandidátky v bieloruských prezidentkých voľbách Sviatlany Cichanovskej na pôde Európskeho parlamentu (EP).

Dnes nás v europarlamente navštívila Sviatlana Cichanovská – líderka bieloruskej opozície a samozvaná ‘víťazka’ prezidentských volieb v krajine,” napísal Uhrík. Ako dodal, debata s ňou nebola objektívna, keďže zazneli takmer výlučne iba názory v prospech protestujúcej bieloruskej opozície podporovanej z USA a EÚ.

“Do diskusie sa nedalo ani voľne prihlásiť, všetko bolo predpripravené. Nepatrím k zaslepeným obhajcom prezidenta Alexandra Lukašenka, iste má aj on veľa chýb a nech sa Bielorusi sami rozhodnú, či ho chcú za prezidenta.

Takéto jednostranné ohýbanie pravdy zo strany Západu však nie je o nič lepšie, ako tie údajné klamstvá, z ktorých bez možnosti obhajoby obviňujú Lukašena,” pokračoval poslanec EP.

“Líderka bieloruskej opozície prišla do europarlamentu po kvety a inštrukcie,” dodal. Cichanovská získala vo voľbách prezidenta Bieloruska 9. augusta iba 10 percent hlasov, zatiaľ čo Lukašenko 80 percent, čím získal šiesty mandát v úrade. Cichanovská sa napriek tomu vyhlásila za víťazku, pričom voľby označila za zmanipulované.

Reprodukcia: Facebook Milana Uhríka