Úvod Z DOMOVA Uhrík: Miroslav Suja bude v župných voľbách hlavným vyzývateľom klanu Lunterovcov

Uhrík: Miroslav Suja bude v župných voľbách hlavným vyzývateľom klanu Lunterovcov

Miroslav Suja a Milan Uhrík na mediálnom brífingu počas oznamovania Sujovej kandidatúry na predsedu BBSK. (Foto: archív)

O post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa v jesenných komunálnych voľbách bude uchádzať nezaradený poslanec Národnej rady SR a podpredseda mimoparlamentného hnutia Republika Miroslav Suja. Na mediálnom brífingu to oznámil predseda hnutia Milan Uhrík.

Podľa Uhríka je Suja najlepším možným kandidátom hnutia na župana vzhľadom na jeho odbornú kvalifikáciu a dlhoročné politické skúsenosti vrátane pôsobenia v samotnom kraji. “Očakávame, že Miroslav Suja bude hlavným vyzývateľom klanu Lunterovcov, v súčasnosti ovládajúcom BBSK,” pokračoval šéf Republiky.

Pripomenul, že hlavný slogan z bilbordu kandidujúceho vicežupana Ondreja Luntera “Aby veci fungovali”, vyvoláva úsmev, pretože on a jeho otec, predseda BBSK Ján Lunter, neboli schopní zabezpečiť ani len fungujúcu autobusovú dopravu.

Hnutie Republika očakáva pred župnými voľbami proti Sujovi diskreditačnú antikampaň, keďže je to bežná pracovná metóda súčasnej vládnej koalície, uviedol Uhrík a dodal, že o Sujova kandidatúra “je obrovskou šancou postaviť sa vládnej chobotnici spočiatku na regionálnej úrovni a neskôr aj celoštátnej”.