Úvod Z DOMOVA Uhrík: Polícia obnovila vyšetrovanie previerky špeciálneho prokurátora Lipšica

Uhrík: Polícia obnovila vyšetrovanie previerky špeciálneho prokurátora Lipšica

Daniel Lipšic. (Foto: archív)

Polícia sa opätovne zaoberá podnetom na trestné stíhanie vo veci bezpečnostnej previerky špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. O obnovení v predchádzajúcom období odmietnutého trestného stíhania informoval na sociálnej sieti líder hnutia Republika Milan Uhrík.

Procesné úkony vo veci vyšetrovania bezpečnostnej previerky vrcholového predstaviteľa Úradu špeciálnej prokuratúry potvrdil aj hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

“Potvrdzujeme, že Krajská prokuratúra v Bratislave vrátila na odbor kriminálnej polície vyšetrovací spis v súvislosti s uvedeným prípadom,” uviedol. Podľa jeho slov boli účasne uložené konkrétne pokyny na vykonanie procesných úkonov. Ako dodal, v súčasnosti sa polícia bližšie k vyšetrovaniu vyjadrovať nebude.

Uhrík na sociálnej sieti počas víkendu informoval, že vypovedal na polícii, obnovenie prípadu spojil s možným politickým vydieraním hnutia Sme rodina, týkajúcim sa hlasovania o vyslovení nedôvery vláde.

O pochybnostiach, súvisiacich s dodržaním procesného postupu pri udelení bezpečnostnej previerky špeciálnemu prokurátorovi informovali médiá na začiatku roka 2022. Opozícia v tomto prípade podala trestné oznámenie.