Úvod Z DOMOVA Uhrík: Štátne peniaze na propagovanie zvrátených ideológií a podporu utečencov sa vždy...

Uhrík: Štátne peniaze na propagovanie zvrátených ideológií a podporu utečencov sa vždy nájdu

Foto: archív

Poslanec Európskeho parlamentu (EP) a podpredseda Ľudovej strany Naše Slovensko Milan Uhrík  na sociálnej sieti upozornil na kontroverznú dotačnú politiku súčasného vedenia rezortu spravodlivosti pod taktovkou strany Za ľudí.

Europoslanec píše o tom, ako sa dotuje agenda LGBTI či promigračná propaganda, zatiaľ čo napríklad ministerstvo školstva podľa neho nebude pokračovať v dotáciách na dopravnú výchovu.

Uhrík kritizuje aj stopnutie projektov na podporu dopravnej výchovy na školách. „Peniaze na propagovanie zvrátených ideológií a podporu utečencov sa na Slovensku nájdu vždy. Aj keď je situácia s dopravnými ihriskami zúfalá a nefungujú tak ako kedysi, je veľmi dôležité, aby sme sa naše deti učili správať zodpovedne v cestnej premávke. Stačí malé zaváhanie, či nepozornosť a katastrofa sa stane realitou.

Minister Branislav Gröhling tvrdí, že na dopravnú výchovu na školách nie sú peniaze. Vraj za to môže koronakríza. Jeho kolegyňa z ministerstva spravodlivosti však veselo podporuje LGBTI projekty, akoby sa nechumelilo,“ napísal Uhrík. Podľa neho konanie Matovičovej vlády, ktorá sa voličom javila ako nádejná, len dokazuje, že slušní živnostníci, malí podnikatelia a deti sú a budú vždy na druhom mieste.

Poslanec EP poukázal na zoznam dotácií Ministerstva spravodlivosti SR “na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie“.

V zozname schválených dotácií sa nachádzajú príspevky 15-tisíc eur pre Islamskú nadáciu na Slovensku, 10-tisíc eur pre Dúhový PRIDE Bratislava, 15-tisíc eur pre organizáciu Nomantinels na projekt Teplá vlna (diskusie, videá a podcasty o LGBTI ľuďoch), dotácia 23-tisíc eur pre Iniciatívu Inakosť na projekt Zvyšovanie akceptácie LGBTI ľudí a ich rodín v spoločnosti, či dotácia viac ako 34-tisíc eur pre Ligu za ľudské práva na projekt Dajme šancu utečencom IV a ďalšie príspevky.

Milan Uhrík. (Foto: Pavel Kapusta)