Úvod ZO ZAHRANIČIA Uhrík: V Bruseli sa otvorene pripravujú plány na dobytie Ruska a získanie...

Uhrík: V Bruseli sa otvorene pripravujú plány na dobytie Ruska a získanie jeho nerastného bohatstva

Milan Uhrík. (Foto: archív)

Europoslanec a predseda opozičného hnutia Republika Milan Uhrík vo videu na sociálnej sieti informoval, že sa v Bruseli zúčastnil konferencie, ktorej konanie by ešte nedávno bolo na pôde Európskeho parlamentu nemysliteľné – dnes je však realitou. Na oficiálnej úrovni a celkom otvorene sa na nej diskutovalo o plánoch na dobytie a rozdelenie Ruskej federácie.

Podľa Uhríka cieľom šokujúceho podujatia bolo pripraviť zámery na ovládnutie Ruska, jeho “deimperializáciu” a “dekolonizáciu”. Ako dodal, prejavy, ktoré na ňom odzneli, boli komické a zároveň desivé. Organizátori konferencie napríklad tvrdili, že neexistuje nijaký ruský národ, ale len národy v rámci Ruskej federácie.

“Zároveň hovorili, že nerastné bohatstvo, nachádzajúce sa na území Ruska, nepatrí len Rusom, ale celému svetu. A vôbec, celkovo ich názory pripomínali reči Adolfa Hitlera z roku 1941, keď zaútočil na ZSSR: že Rusko je len ’spráchnivená stodola’, ktorá sa zrúti okamžite po vykopnutí dverí,” pokračoval europoslanec.

“Na konferencii takisto zaznelo, že musí Západ Rusko ovládnuť postupne a systematicky. Najskôr treba sankciami ‘vyhladovať’ ľudí, následne prostredníctvom mimovládnych organizácií destabilizovať vnútropolitickú situáciu a potom zvonku krajinu dobyť.

Napokon je vraj potrebné na čelo krajiny dosadiť guvernéra ovládaného USA alebo EÚ, ktorý by plnil požadované úlohy Západu. Ak sa to nepodarí, podľa účastníkov konferencie bude nevyhnutné Ruskú federáciu rozdeliť na viacero menších, nezávislých a slabých štátov – ako príklad uviedli riadený rozpad bývalej Juhoslávie,” hovorí Uhrík vo videonahrávke.

Ďalej poznamenal, že si ešte pred rokom bolo nepredstaviteľné, aby sa takéto reči oficiálne viedli na pôde Európskeho parlamentu. “A dnes to je tu. Pred rokom by takisto bolo nemysliteľné, aby Západ posielal na Ukrajinu ťažké zbrane a dnes je to tu,” vyjadril znepokojenie.

Šéf Republiky tiež pripomenul, že na Slovensku sme svedkami príprav okresných úradov na prípadnú mobilizáciu. “Čo bude o pár týždňov alebo o pár mesiacov?” pýta sa. “Budú západné štáty posielať na Ukrajinu aj stíhačky a bombardéry? Alebo nebodaj atómové zbrane? Poviete si, že to sa nemôže stať. Ale naozaj?

Politici, ktorí volajú po vojne, do nej nepôjdu bojovať – tú si budú naďalej kresliť mapy a snovať svoje plány, ako rozdeliť vojnovú korisť. Bežní ľudia však pôjdu bojovať. Preto apelujem na občanov – nevoľte strany, ktoré volajú po eskalácii vojny,” uzavrel svoje video Uhrík.

Milan Uhrík: V Bruseli už otvorene volajú po útoku na Rusko. Veľká vojna na spadnutie?