Úvod Z DOMOVA Uhrík: Vláda chce netestovaným ľuďom zamedziť vstup do potravín a lekární

Uhrík: Vláda chce netestovaným ľuďom zamedziť vstup do potravín a lekární

Milan Uhrík. (Foto: archív)

„Takúto diletantskú vládu sme tu ešte nemali. A to tu boli už iné esá,“ začína svoj status na sociálnej sieti europoslanec a podpredseda ĽSNS Milan Uhrík, ktorým reaguje na uznesenie Matovičovho kabinetu, týkajúce sa zákazu vychádzania.

Ako tvrdí, napriek tomu, že vláda vyhlasuje, že testovanie je dobrovoľné, v spomenutom uznesení vyzýva na zákaz vstupu pre netestovaných ľudí do potravín aj lekární. „Severokórejský diktátor Kim Čong-un vyzerá v porovnaní s nimi už ako demokrat,“ píše Uhrík.

Ako ďalej pokračuje, v uznesení vlády sa v bode A.1.4 síce píše, že obmedzenie pohybu sa nevzťahuje na cestu s cieľom obstarania potravín či liekov, o pár riadkov nižšie, v bode C.1 toho istého uznesenia však vláda odporúča hlavnému hygienikovi udeliť povinnosť zamestnávateľom a prevádzkovateľom vrátane predajní potravín a lekární vyžadovať potvrdenie o negatívnom výsledku testu pri vstupe do objektu.

„Čiže pred dvere potravín sa dostanete, ale dovnútra už nie. Schizofrenické ako sám Matovič. Zároveň však existujú objektívne výnimky, ktoré sa na plošnom testovaní zúčastniť nemusia, napríklad onkologickí pacienti, autisti alebo ľudia, ktorí nedávno prekonali COVID-19 a podobne.

Budú SBS-kári pred potravinami študovať ich zdravotnú kartu, či majú oprávnenú výnimku, alebo nie? To sa naozaj nikto v tej hlúpej vláde nezamyslel, že toto celé je totálne schizofrenické, nekontrolovateľné a nevymožiteľné? A už vôbec nie dobrovoľné?

To fakt chcú netestovaným (pozor, nie chorým, lebo netestovaný nerovná sa chorý) ľuďom zakazovať vstup už aj do potravín a lekární? Len preto, že niekto nebol na teste, má rakovinu alebo je autista? Odopierať ľuďom prístup k jedlu a liekom ako niekde v rovníkovej Afrike?

V boji proti týmto šialencom nám zostáva už len jediné – normálne sa prebojovať k jedlu a liekom, aj za cenu konfliktu,“ napísal europoslanec a dodal: „Dobre si toto uznesenie zapamätajte, toto sa zapíše do učebníc histórie ako jedno z najtotalitnejších uznesení v novodobej histórii SR.“