Úvod Z DOMOVA Uhrík: Výsledok volieb je nebezpečný experiment zo zúfalstva

Uhrík: Výsledok volieb je nebezpečný experiment zo zúfalstva

Milan Uhrík. (Foto: TASR)

Podpredseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) a europoslanec Milan Uhrík poskytol médiám povolebné vyhlásenie. Aj keď v národných voľbách nekandidoval, poďakoval sa aj v mene jeho kolegov voličom strany za každý jeden hlas.

„Žiaľ, z pohľadu Slovenska považujem výsledok volieb za nebezpečný experiment zo zúfalstva. Chápem, že mnohí ľudia túžili po zmene a definitívnom odstránení skorumpovaného Smeru, ale obávam sa, že pri vláde Matoviča, Sulíka a Kisku sa skôr či neskôr dočkajú opäť len trpkého sklamania.

Veď ešte včera boli známi ako Šašovič, liberál a kleptoman – a to je už z podstaty silne chytľavá a explozívna zmes… Vôľu a výber voličov však s pokorou rešpektujeme, víťazovi volieb gratulujeme, a maximálne intenzívne budeme pracovať na tom, aby sme Slovensku pomohli v dobrom a ochránili ho pred zlom,“ uviedol vo vyhlásení.

„Myslím, že z pohľadu ĽSNS objektívne nemôžeme hovoriť o neúspechu (to môže nariekať Danko, Hlina, Harabin a Truban). Ale pravdou tiež je, že nemôžeme hovoriť ani o extra úspechu (to môže hovoriť jedine Matovič, ktorý ani sám nechápe, kde vzal toľko percent).

Sám za seba môžem povedať, že budem naďalej určite tvrdo pracovať a zlepšovať sa, aby sme v nasledujúcich (možno predčasných) voľbách boli tým prekvapivým víťazným skokanom volieb my spolu s vami. Máme na oveľa viac, držme si palce,“ odkázal Uhrík na záver voličom.

Predseda ĽSNS Marian Kotleba hodnotí výsledky volieb: