Úvod Politika Ukrajina: Boje sa presunuli nebezpečne k našej hranici

Ukrajina: Boje sa presunuli nebezpečne k našej hranici

Foto: archív
Foto: archív

Keď po kyjevskom Majdane niektoré európske médiá upozorňovali na nacistické výčiny ukrajinského Pravého sektora, politici EÚ tomu nepripisovali veľký význam. Po nedávnych udalostiach v Mukačeve, ktoré pripomínalo vojnovú zónu, títo politici opäť mlčia.

Fašisti útočia na políciu
Neprekáža im, že Ukrajina žije v politickom a ekonomickom chaose, len nech sú Porošenko a Jaceňuk nezmieriteľnými nepriateľmi Moskvy. A najmä, aby boli spokojní Američania.

Boj medzi neofašistami z Pravého sektora a políciou v Mukačeve akurát zaktivizoval ozbrojené zložky ministerstva vnútra na Slovensku a v Maďarsku, lebo vnútroukrajinský terorizmus sa dostal nápadne blízko k schengenskej hranici.

DEJISKO BOJOV SA NACHÁDZA LEN PÁR DESIATOK KILOMETROV OD SLOVENSKÝCH HRANÍC.

Jednotky Pravého sektora nedisponujú len guľometmi a granátometmi ako v Mukačeve, ale aj obrnenou technikou a delostrelectvom.

Je otázne, ako zvládne protiruská vláda v Kyjeve túto háklivú situáciu, keď náčelníci Pravého sektora sedia v orgánoch štátnej správy a samotný ich vodca, Dmytro Jaroš, v Rusku stíhaný za vojnové zločiny, je poradcom ministra obrany.

Nacisti z Pravého sektora sľubujú za smrť svojich troch bojovníkov v Mukačeve odvetu a kladú ulimátum ukrajinskému ministrovi vnútra. Rozhorí sa druhá fáza občianskej vojny na Ukrajine? Prenesie sa z východu krajiny na západ?

Jaceňuk sa sťažuje na Slovensko
Pštrosia politika Európskej únie sa nám vypomstí. Miliardy eur, ktoré pohltí ukrajinský korupčný moloch sú pre nás vopred stratené.

POLITIKA UKRAJINSKEJ VLÁDY JE PRITOM ŽIVNOU PÔDOU BUDÚCICH VEĽKÝCH KONFLIKTOV A PREDSTAVUJE BEZPEČNOSTNÉ RIZIKO.

Arogancia predstaviteľov tejto rozvrátenej krajiny sa pritom dotýka aj takých ústretových štátov, akým je Slovensko. Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk sa v liste adresovanom Európskej komisii sťažuje na Slovenskú republiku, presnejšie na dohodu medzi slovenskou spoločnosťou Eustream a ruským energetickým koncernom Gazprom.

Táto dohoda má vraj brániť reverznému toku plynu na Ukrajinu. Mukačevo je aj v kontexte tejto arogancie predzvesťou ďalšieho vývoja: súčasná vládna garnitúra v Kyjeve okrem USA nepozná priateľa, pozná len nepriateľov.

Útok Pravého sektora na ukrajinskú políciu v Mukačeve: