Úvod ZO ZAHRANIČIA Ukrajinský generál: Na frontovú líniu dnes prichádzajú lepšie vycvičení ruskí vojaci

Ukrajinský generál: Na frontovú líniu dnes prichádzajú lepšie vycvičení ruskí vojaci

Foto: archív

Ukrajinský generál Oleksandr Syrskyj vyhlásil, že po nedávnej mobilizácii ruských síl sú vojaci, ktorí v súčasnosti prichádzajú na frontovú líniu, lepšie vycvičení. Syrskyj, ktorý je veliteľom ukrajinských pozemných síl, pre štátnu ukrajinskú televíziu povedal, že mobilizácia zo strany Moskvy zvýšila ruskú vojenskú hrozbu proti Ukrajine.

„Tí, čo teraz prichádzajú, majú lepšiu úroveň výcviku než tí, čo boli na front posielaní predtým,“ povedal generál. Ako zdôraznil, prichádzajú „nové brigády, nové prápory, ktoré absolvovali výcvik“, aby posilnili ruskú armádu.

„Na východnom fronte je situácia veľmi napätá, nepriateľ útočí na naše jednotky každý deň,“ zhodnotil Syrskyj vývoj bojov. Ruské sily však podľa jeho slov momentálne využívajú veľké množstvo starého vybavenia, pretože majú problémy s dopĺňaním zásob.

Poznamenal tiež, že napriek prichádzajúcim posilám ruské jednotky zaznamenávajú len malý pokrok v oblasti mesta Bachmut v Donbase, ktoré sa pokúšajú dobyť už od začiatku augusta. Ruský prezident Vladimir Putin v septembri nariadil čiastočnú mobilizáciu približne 300.000 záložníkov, aby tak posilnil ruské jednotky bojujúce na Ukrajine.