Úvod Z DOMOVA V Bratislave protivládni demonštranti zablokovali dopravu

V Bratislave protivládni demonštranti zablokovali dopravu

Foto: Pavel Kapusta

V hlavnom meste sa pri príležitosti Dňa Ústavy SR konali viaceré verejné zhromaždenia proti vláde, členom parlamentu i prezidentke a takisto aj proti očkovaniu proti ochoreniu COVID-19 či proti pandemickým opatreniam.

Davy ľudí hlásiace sa predovšetkým k hnutiu Republika a ĽSNS protestovali na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom, pred parlamentom i na Námestí slobody.

Demonštranti skandujúci heslo “Blokácia!” neskôr zablokovali cesty v okolí Hodžovho námestia a presúvali sa ďalej po centre mesta smerom k Mostu SNP a zablokovali aj ďalšie komunikácie.

Na Staromestskej ulici pri mestských hradbách, neďaleko Dómu sv. Martina, demonštrantov zastavil zásahový tím bratislavskej mestskej polície. K mestskej polícii sa neskôr pridala štátna polícia so policajnými ťažkoodencami.

Policajní ťažkoodenci postupne vytlačili protestujúci dav ľudí, ktorý takmer tri hodiny blokoval cesty v okolí Hodžovho námestia v Bratislave. Na mieste bolo pripravené aj policajné vodné delo. Použiť ho však nemuseli. Večer sa podarilo opäť obnoviť dopravu v okolí Prezidentského paláca. Pri zásahu zadržala polícia tri osoby.

Foto: Pavel Kapusta