Úvod Politika V centre Ríma dobodal cudzinec policajta, Salvini nazval vraha bastardom

V centre Ríma dobodal cudzinec policajta, Salvini nazval vraha bastardom

Foto: archív

Talianskom otriasla násilná smrť 35-ročného policajta, ktorého dobodal v noci na piatok v centre Ríma neďaleko hraníc Vatikánu cudzinec nezisteného pôvodu. Uviedla to agentúra DPA.

Dvaja cudzinci najprv okradli ženu v centre Ríma. Tá po lúpeži zavolala na svoj mobil v snahe vypýtať si aspoň dokumenty a kľúče od domu, ktoré mala v taške. Za finančnú odmenu sa dohodli, že jej kľúče a dokumenty vrátia.

Žena prišla na stretnutie s troma karabiniermi, ktorí najprv sledovali situáciu a pri výmene kabelky za sumu 100 eur zakročili. Nastala bitka, pri ktorej jeden z cudzincov bodol karabiniera do chrbta a ďalších sedem rán smerovalo vedľa srdca.

Následne sa im podarilo utiecť, pretože kolegovia policajta sa snažili raneného, ktorý zostal ležať v kaluži krvi, zachrániť. Ten však po prevoze do nemocnice zraneniam podľahol.

Minister vnútra Matteo Salvini na sociálnej sieti napísal, že hlavnom meste Talianska prebieha pátranie s cieľom zatknúť vinníka, ktorého označil za „bastarda“. „Som si istý, že ho chytia a že za svoj násilný čin zaplatí nútenými prácami vo väzení po celý zvyšok svojho života,“ napísal Salvini v statuse na sociálnej sieti.