Úvod Zaujímavé V Číne otvorili luxusný hotel umiestnený v zaplavenom lome

V Číne otvorili luxusný hotel umiestnený v zaplavenom lome

Foto: archív

V čínskom Šanghaji sa posledných 12 rokov rodila jedinečná stavba luxusného hotela. Mnohí si asi povedia, že ide o neprimerane dlhý čas, no v tomto prípade ide o veľmi špecifické ubytovacie zariadenie, a to v súvislosti s jeho lokalitou.

Iniciátori projektu sa ho totiž rozhodli postaviť na stene opusteného zaplaveného lomu s výškou necelých 90 metrov. Výsledkom je naozaj originálne pôsobiaca budova päťhviezdičkového hotela, ktorá je označovaná za div modernej architektúry. Má 16 poschodí, 337 nádherných izieb a kvalitu služieb garantuje skutočnosť, že ide o hotel skupiny InterContinental.

Foto: archív

Architektonický návrh pochádza od britského architekta Martina Jochmana, ktorý prezradil, že koncept budovy bol prispôsobený lomu a snahe nájsť dokonalú rovnováhu medzi pôvodným prírodným prostredím a novou zástavbou podľa taoistického princípu jing jang.

Nad úroveň lomu vyčnievajú len dve poschodia a zaujímavosťou je, že dve najspodnejšie sa dokonca nachádzajú pod hladinou vody. Základ je postavený na oceľovej konštrukcii pripevnenej k lomu. Cena izby v InterContinental Shanghai Wonderland Hotel je v prepočte približne tisíc eur.

InterContinental Shanghai Wonderland Hotel: