Úvod GEO V Číne otvorili sklenený most vo výške 1,6 km

V Číne otvorili sklenený most vo výške 1,6 km

Foto: archív

Nie vždy treba podstúpiť život ohrozujúce kroky, aby ste na svojom tele pocítili nával adrenalínu. Ako príklad uvádzame nasledujúci sklený most nachádzajúci sa uprostred pohoria Tianmen na ostro vystúpenej skale pripomínajúcej prírodný pilier.

Ak sa však rozhodnete navštíviť túto turistickú atrakciu, vedzte, že sa budete musieť pripraviť na poriadne dlhé cestovanie. Dragon Cliff Skywalk alebo prechádzka v oblakoch po dračom útese je súčasťou národného parku Zhangjiajie National Forest Park v Číne.

Foto: archív
Foto: archív

Celkovo sa v parku nachádzajú tri mosty naháňajúce hrôzu, avšak práve posledný z nich, ktorý sa pre verejnosť otvoril 1. augusta, ponúkne návštevníkom najintenzívnejší zážitok. Už len pri pohľade na fotografie môžete dokonale precítiť krásu prírodných pilierov so zarastenými vrcholkami.

Most s celkovou dĺžkou 100 a šírkou 1,6 metra je však dostatočne bezpečný a obávať sa nemusíte (ale môžete) ani 300-metrovej priepasti, ktorá vás bude deliť od začiatku piliera. Na vrch hory vás dopraví lanovka. Koľko minút by ste prekonávali rešpekt pred vykročením na most?

Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív

1 komentár

Comments are closed.