Úvod Z DOMOVA V Poprade našli dobodaného prokurátora, je mimo ohrozenia života

V Poprade našli dobodaného prokurátora, je mimo ohrozenia života

Foto: archív

Prokurátora Okresnej prokuratúry v Poprade, ktorého našli doma s bodným poranením brušnej dutiny, v súčasnosti hospitalizovali a je mimo ohrozenia života. Orgány činné v trestnom konaní zatiaľ pracujú s pravdepodobnou verziou, ktorá cudzie zavinenie nepotvrdzuje. Stanovisko Generálnej prokuratúry SR tlmočila pre TASR hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová.

Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová dodala, že na mieste je vyšetrovací tím, ktorý zabezpečuje všetky procesné úkony. „Krajský vyšetrovateľ v prípade začal trestné stíhanie vo veci ublíženia na zdraví a vykonáva všetky potrebné procesné úkony. V Poprade prišlo k zraneniu 34-ročného muža v oblasti brušnej dutiny. Hneď ako to procesná situácia dovolí, poskytneme viac informácií,“ dodala.

Viaceré médiá informovali, že zranenie neprežil. Podľa medializovaných informácií mal byť dobodaný a má ísť o námestníka popradskej okresnej prokuratúry Jána Škovránka. Polícia krátko po prvých zverejnených informáciách demetovala správu o jeho smrti. „Dementujeme zverejnené informácie niektorých médií, podľa ktorých zomrel prokurátor, ktorý bol nájdený so zraneniami dnes v Poprade,“ uviedli policajti na sociálnej sieti.

Na mieste, kde našli dobodaného prokurátora Okresnej prokuratúry v Poprade, je vyšetrovací tím. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová to pre TASR uviedla s tým, že sa tam uskutočňujú procesné úkony.

„Vzhľadom na citlivosť situácie vyšetrovateľ rozhodne, kedy podá k prípadu aj bližšie informácie,“ uviedla hovorkyňa. Hovorkyňa popradskej nemocnica Sylvia Galajda potvrdila, že je hospitalizovaný na jednom z ich oddelení.