Úvod Zaujímavé V pražskej televíznej veži môžete prespať vo výške 70 metrov

V pražskej televíznej veži môžete prespať vo výške 70 metrov

Foto: archív

Impozantná stavba, ktorú začali stavať ešte za socializmu, sa od roku 1992 stala jednou z dominánt českého hlavného mesta. Od roku 2012, po rekonštrukcii 216 metrov vysokej televíznej veže na pražskom Žižkove, sa rozšírili priestory vyhliadkovej reštaurácie i observatória, a časť dovtedajších priestorov prestavali na luxusný jednoizbový hotel s jedinečným výhľadom na Prahu.

Hotelovú izbu s moderným dizajnom 21. storočia, vybavenú nielen exkluzívnou kúpeľňou, kuchynkou, barom, ale aj modernými technológiami, si môžu návštevníci užiť v prepočte za približne tisíc eur za noc. Okrem ubytovania a stravovania majú návštevníci mikrohotela aj možnosť vyžiadať si vlastného čašníka a someliéra.

Hotelová izba sa dá v prípade potreby premeniť na menšiu konferenčnú miestnosť na rokovania. Zariaďovanie izby malo jedno špecifikum: niektoré kusy nábytku sa nezmestili do výťahu vo veži a museli sa dopravovať vonkajškom pomocou lán. Jednozbový hotel na žižkovskej veži patrí medzi vyhľadávané ciele turistov, o čom svedčí aj fakt, že býva vopred rezervovaný na niekoľko mesiacov dopredu…