Úvod Spoločnosť Vadovičová má už druhé zlato, Metelka získal striebro

Vadovičová má už druhé zlato, Metelka získal striebro

Vadovičová a Metelka. (Foto: archív)

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Veronika Vadovičová získala na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro zlatú medailu vo vzduchovej puške mix v ľahu na 60 rán. Nástrelom 636,7 dosiahla najlepší výkon a súčasne nový paralympijský rekord už v sobotňajšej popoludňajšej kvalifikácii a následne nedala súperom šancu ani v osemčlennom finále.

Vadovičová, ktorá je svetovou rekordérkou v tejto disciplíne, triumfovala po najlepšom finálovom výkone v histórii hier (212,5) pred Nemkou Nataschou Hiltropovou (211,5), bronz sa ušiel Kórejčanovi Jonghovi Leemu (189,7).

Vadovičová sa v Riu predviedla v skvelej forme, keď vybojovala už druhý kov s najcennejším leskom. Predtým získala zlatú medailu vo finále VzPu na 10 m v stoji na 40 rán. Slovenská výprava vďaka nej a dráhovému cyklistovi Jozefovi Metelkovi rozšíri svoju zbierku po treťom súťažnom dni na štyri medaily.

Cyklista Jozef Metelka počas druhého súťažného dňa získal striebornú medailu. V pretekoch na velodróme na 1 km s pevným štartom o 1,721 s skončil druhý za Britom Jodym Cundym. Rodák z Piešťan dlhodobo žijúci vo Veľkej Británii si tak dal pekný darček k 30. narodeninám.