Úvod Politika Vaľová: Do Humenného sa migranti nechystajú

Vaľová: Do Humenného sa migranti nechystajú

Jana Vaľová. (Foto: Michaela Kolimárová)

Je oficiálne potvrdené, že 250 migrantov sa do Humenného nechystá. Tvrdí to primátorka mesta Humenné Jana Vaľová. Tému naplnenia azylového centra v Humennom utečencami považuje za pokus zneužiť v predvolebnom boji pracovný materiál z dielne ministerstva vnútra, podľa ktorého Slovensko na šesť mesiacov malo dočasne prijať 250 utečencov. Uvádza sa to vo vyhlásení primátorky Vaľovej, ktoré agentúre SITA poskytli z tlačového referátu humenskej radnice.

Vaľová ďalej uviedla, že sa spojila s predsedom vlády Petrom Pellegrinim aj ministerkou vnútra Denisou Sakovou. „Premiér ma ubezpečil, že nijaký takýto materiál sa na rokovanie vlády zaradiť nechystá. V oficiálnom vyhlásení uviedol, že ostro odmieta zneužívanie a bezdôvodné účelové strašenie občanov témou migrácie. Keďže na nijaké iniciatívne aktivity v tejto oblasti niet v súčasnosti dôvodu, ministerka vnútra svoj materiál stiahla,“ dodala Vaľová.

Ako ďalej uvádza, podľa vyjadrenia riaditeľa migračného úradu Ministerstva vnútra SR Bernarda Priecela sa v súčasnosti v záchytnom tábore nachádzajú štyri osoby zo Sudánu. Sú pod mandátom OSN, nie sú žiadateľmi o azyl v Slovenskej republike, nezostávajú na našom území, ale počas pol roka sa presídlia do tretej krajiny.