Úvod Z DOMOVA Vaľová: „Vizionár“ Šudík nikdy nebol v Rusku, ale tvrdí, že tam mlátia...

Vaľová: „Vizionár“ Šudík nikdy nebol v Rusku, ale tvrdí, že tam mlátia ľudí pre rúška

Jana Vaľová. (Foto: Ivona Orešková)

Poslanec Národnej rady SR za OĽaNO Tomáš Šudík na sociálnej sieti napísal, že ak by si odporcovia nosenia ochranných rúšok v Rusku počínali tak ako u nás, “nikto by sa s nimi nemaznal a fyzický zákrok by nasledoval hneď po prvej výzve polície”.

Poslanec tým zjavne reagoval na medializovaný incident v piešťanskej predajni obchodného reťazca Lidl, kde príslušníci polície brutálne zakročili proti dvom mužom, odmietajúcim si nasadiť rúška.

Reprodukcia: Facebook Tomáša Šudíka

Na jeho slová zareagovala jeho parlamentná koleyňa zo Smeru-SD Jana Vaľová. Vo svojom statuse napísala: „’Vizionár’ Tomáš Šudík zrejme nikdy nebol v Rusku, ale vie, ako to tam funguje…” Ako pokračovala, nedávno sa vrátila z ruského Petrohradu, vďaka čomu môže podať svedectvo o aktuálnej situácii v krajine z prvej ruky.

“Reštaurácie a podniky boli otvorené, v interiéri sa nosili rúška iba pri väčšom podujatí. V exteriéri sa rúška nenosili, a už vôbec nie, aby tam niekoho mlátili,“ pokračovala Vaľová. Ako doplnila, z Ruska si priniesla lieky na zvýšenie imunity organizmu a proti SARS2, pričom sa pozastavila nad tým, že na Slovensku nik vrátane lekárov v súvislosti s covidom neapeluje na posilňovanie imunitného systému.

Na záver statusu sa poslankyňa vrátila k Šudíkovi. „Bol na pracovnej ceste a jeho kolegovia sa vyjadrili, že nevie po anglicky a keďže nerozumie, o čom sa v zahraničí rozprávajú, viac by už nemal cestovať. Takže po rusky, myslím si, už vôbec nerozumie, chudák. Ale on a jeho spolustraníci sa zrejme riadia vetou: stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou,” uzavrela svoj príspevok Vaľová.

Foto: Facebook Jany Vaľovej