Úvod ZO ZAHRANIČIA Vďaka hlasom Uhríka a Radačovského europarlament neschválil uznesenie o presídlení migrantov z...

Vďaka hlasom Uhríka a Radačovského europarlament neschválil uznesenie o presídlení migrantov z Afriky

Milan Uhrík. (Foto: archív)

Návrh nového uznesenia o zintenzívnenie presídľovania Afričanov do EÚ neprešiel v Európskom parlamente (EP). Rovnako neprešiel ani zámer vytvoriť nové koridory pre imigrantov. O všetkom rozhodli iba dva poslanecké hlasy.

V návrhu uznesenia EP vyzýval členské štáty, aby urýchlene evakuovali obyvateľov z Líbye a presunuli ich aj do štátov Európskej únie. V spomínanom uznesení europarlament tiež vyzýval na vytvorenie bezpečných a legálnych ciest a na podporu evakuácie, presídlenia a zavedenie humanitárnych koridorov do EÚ.

“Neuveríte, ale toto uznesenie dnes neprešlo. A neprešlo len o dva hlasy,” informoval o tesnom výsledku Uhrík na sociálnej sieti. Za uznesenie hlasovalo 288 poslancov, proti 290. “To znamená, že dva hlasy, aj tie poslanca Uhríka a Radačovského, rozhodli o tom, že sa nebude naďalej podporovať prevádzanie imigrantov cez Stredozemné more.”

Uhrík na záver dodal, že ak niekto tvrdí, že voľba poslancov ĽSNS do EP nemala význam, na tomto príklade môže vidieť jasný opak. “Aj dva hlasy dokážu v takto závažnej celoeurópskej téme rozhodnúť,” uviedol.