Úvod Video Veci verejné: Lipšic generálnym prokurátorom? Odovzdá Matovič Slovensko Pente?

Veci verejné: Lipšic generálnym prokurátorom? Odovzdá Matovič Slovensko Pente?

Matovič sa znova vyfarbil, Penta už v roku 2012 písala volebný program hnutiu OĽaNO. Hneď ako skončila volebná kampaň, skončila aj akákoľvek debata o lex Haščák. Dnes dostala Penta kontrolu nad Všeobecnou zdravotnou poisťovňou – jej topmanažér z Dôvery Richard Strapko bude jej šéfom. Dočkáme sa toho, že rovnako ako za Uhliarika bude Penta na ministerstve zdravotníctva písať zdravotnícke zákony?

Mimochodom, voľba generálneho prokurátora hrozí megaškandálom. Zdá sa, že provládni kandidáti na generálnych prokurátorov ako Jozef Čentéš, Maroš Žilinka či Ján Šanta sú len do počtu. Naopak, chystá sa veľký návrat právnika Penty Daniela Lipšica. Ide o osobu právoplatne odsúdenú za trestný čin, toho času v podmienke pod dohľadom probačného úradníka.

Dlhoročný politik, podpredseda KDH, predseda NOVY, Matovičov poslanec, bývalý minister spravodlivosti a vnútra. Výrazne stranícky exponovaný politik, ktorý nikdy nebol prokurátorom, ale brutálnym znásilnením práva sa možno stane. Budúcnosť Slovenska ako štátu s demokratickým systémom je ohrozená ako nikdy v dejinách. Čím skôr to občania pochopia, tým lepšie.