Úvod Video Veci verejné: Matovičovo zlyhanie a spory v koalícii

Veci verejné: Matovičovo zlyhanie a spory v koalícii

Premiér Igor Matovič sa stále viac vyfarbuje: svoje osobné zlyhanie, vinou ktorého vznikli obrovské kolóny na cestách, sa pokúsil preniesť na policajného prezidenta Milana Lučanského. Kolóny pritom vznikli v dôsledku presného plnenia uznesenia vlády. Podľa Matoviča to však bola sabotáž…

Vzniká jasný spor Sulík – Matovič. Zdá sa, že Richard Sulík je najpríčetnejším členom Matovičovej vlády. Veronika Remišová to nezvláda, na hlasovaní vlády ju podrazila jej vlastná spolustraníčka Mária Kolíková. Andrej Kiska končí.

Prečo to neoznámi už teraz? Nechce podraziť pozíciu Veroniky Remišovej, ktorú v strane Za ľudí, ako aj v poslaneckom klube, veľmi nechcú. Kiska zostáva formálnym šéfom strany, aby si Remišová upevnila postavenie v strane.

Šanca, ako prežiť túto vládu, je jediná: strategické partnerstvo Richarda Sulíka a Veroniky Remišovej. Dohodnúť sa na spoločnom postupe, ukázať Matovičovi, že nemá všetko v rukách a že keď sa aj naďalej bude správať nepríčetne, vedia s ním urobiť rýchly poriadok. Čím skôr to pochopia, tým lepšie.