Úvod Z DOMOVA Veronika Remišová by chcela moratórium na vyjadrenia opozičných politikov

Veronika Remišová by chcela moratórium na vyjadrenia opozičných politikov

Veronika Remišová. (Foto: archív)

Podpredsedníčka Matovičovej vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová by uvítala moratórium na vyjadrenia opozičných politikov.

Reagovala tak v diskusnej relácii RTVS O päť minút 12 na osobný názor predsedu strany Smer-SD Roberta Fica, ktorý trvá na tom, že je jeho výsostným právom rozhodnúť sa, či sa dá alebo nedá zaočkovať proti koronavírusu.

Robert Fico by sa okrem toho rád dozvedel, čo vlastne robí Matovičova vláda s miliardami, ktoré si zakomponovala do rozpočtových výdajov v podobe 12-miliardového deficitu za rok 2020 a ďalších 8 miliárd v rozpočte na rok 2021, keď na odškodnenie obetí koronavírusu za rok 2020 vynaložila iba 1,2 miliardy, čiže jednu desatinu schváleného deficitu rozpočtu.

Spýtal sa aj, prečo terajšia vládna garnitúra upiera občanom ich petičné právo a nerešpektuje vôľu ľudí, ktorí si chcú legitímnym spôsobom vymôcť predčasné voľby. Remišová si myslí, že aj keď sa podarí v rámci petície vyzbierať dostatok podpisov, referendum o predčasných voľbách bude určite neúspešné a neplatné.