Úvod Z DOMOVA Veronika Remišová: Verím, že predčasné voľby nebudú

Veronika Remišová: Verím, že predčasné voľby nebudú

Foto: archív

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a kandidátka na post predsedníčky strany Za ľudí Veronika Remišová verí, že predčasné voľby nebudú. V rozhovore pre denník Pravda sa vyjadrila aj ku kauzám diplomoviek predstaviteľov vlády a ku kauze Lukáša Kyselicu.

Kyselica odišiel z postu štátneho tajomníka ministerstva vnútra po tom, čo o ňom Denník N napísal, že v čase predvolebnej kampane začal pracovať pre vojenskú tajnú službu. Neskôr oznámil, že ostáva poslancom.

Politická zodpovednosť bola podľa jej slov vyvodená okamžite. Problém vidí v tom, že Vojenské spravodajstvo (VS) muselo vedieť o tom, že Kyselica pre nich pracoval a zároveň kandidoval do parlamentu za politickú stranu.

Problémy s diplomovkami predstaviteľov vlády by Remišová nenazývala škandálom. Zároveň uviedla, že diplomovky boli problémom každej vlády. Táto vláda chce podľa nej zabezpečiť, aby sa takáto situácia neopakovala, preto predloží návrh zákona na odoberanie titulov.

Remišová, ktorá kandiduje za predsedníčku strany Za ľudí, sa vyjadrila aj k tomu, akým smerom by stranu viedla v prípade svojho zvolenia. Jej vízia je podľa jej slov totožná s tou, ako ju nastavil zakladateľ strany Andrej Kiska. „Stredová strana, orientovaná na výsledky, ktorá je hlasom rozumu.“

„Mám víziu strany, v ktorej sa cítia dobre aj konzervatívnejšie, aj liberálnejšie rozmýšľajúci ľudia. Môžeme osloviť široké spektrum voličov, ktorí momentálne nemajú svoju reprezentáciu v parlamente,“ uviedla. Pevne verí, že predčasné parlamentné voľby nebudú.

„Mali sme tu dvanásť rokov Smeru a teraz vidíme dozvuky jeho káuz… Urobím všetko pre to, aby sa ľudia, ktorí takto devastovali Slovensko, nevrátili. Je našou povinnosťou, aby sme zodpovednosť a dôveru od občanov zúročili a vrátili im to tým, že im ukážeme dobré výsledky vo všetkých oblastiach.“