Úvod Štýl Viete sa nalíčiť pod okuliare?

Viete sa nalíčiť pod okuliare?

Foto: archív

Nositeľky okuliarov iste potvrdia, že nie je ľahké sa pod ne nalíčiť tak, aby pohľad dostatočne vynikol. Okuliare vytvárajú určitú bariéru, pútajú na seba pozornosť, ale v istom zmysle aj menia tvár. Na správne líčenie treba dať pozor najmä vtedy, keď sklá neprirodzene zväčšujú alebo zmenšujú oči.

Pri okuliaroch pôsobiacich zväčšujúco sa zamerajte na prekreslenie oka, zdôraznenie jeho jednotlivých častí a predĺženie tvaru. Mandľový tvar dosiahnete tieňovaním, prípadne linkami siahajúcimi až za hranicu oka. Oči možno zmenšiť stmavením ich spodnej vnútornej linky, najlepšie ceruzkou.

Tiene dokážu zvýrazniť aj zmeniť tvar očí. Zabudnite na pevne ohraničené mapy tieňov, naopak, snažte sa ich rozmazať dostratena. Pomôže aj spôsob nanesenia špirály. Zamerajte sa najmä na zdôraznenie vonkajších mihalníc.

Pri zmenšujúco pôsobiacich okuliaroch je dôležité, aby sa oko nielen zdalo väčšie, ale aby nepôsobilo zapadnuto. Rozjasníte ho správnou aplikáciou tieňov. Záhyb oka zvýraznite neutrálnym tieňom, najlepšie hnedým – očiam to dodá hĺbku a zväčší ich.

Na pohyblivé viečko naneste výrazný lesklý odtieň. Spodnú časť oka v poslednej tretine zľahka zvýraznite linkou alebo tieňom a všetko dôkladne rozmažte štetcom smerom von. Nešetrite špirálou. Oblasť medzi okom a obočím zosvetlite tieňmi alebo ceruzkou.

Foto: archív
Foto: archív