Úvod ZO ZAHRANIČIA Vitamín C vraj účinne lieči rakovinu, ortodoxná medicína to popiera

Vitamín C vraj účinne lieči rakovinu, ortodoxná medicína to popiera

Foto: archív

V roku 2008 sa vo svetovej tlači objavila pre mnohých nepochybne senzačná správa. Hovorila o tom, ako Americký národný inštitút zdravia v akademickom žurnále Proceedings of the National Academy of Sciences uverejnil štúdie o vplyve vitamínu C na nádorové bunky. Skúmanie prinieslo zaujímavé výsledky.

Jediná injekcia vysokej dávky vitamínu C môže byť schopná pozastaviť rakovinu v pokročilom štádiu. Vitamín má schopnosť začať deštruktívnu reťazovú reakciu vnútri rakovinovej bunky. Samotná injekcia u myší o polovicu zmenšila nádor mozgu, vaječníkov a pankreasu.

Použitá dávka bola 4 gramy (4.000 mg) injekčného vitamínu C na kilo hmotnosti, čo by u 70-kilového človeka znamenalo dávku 280 gramov (280.000 mg). Takéto dávky nie je možné prijať zo stravy, ani v tabletách, keďže vitamín C takto musí prejsť tráviacim traktom, cez ktorý sa do krvi vstrebe len malé množstvo vitamínu C.

Myšiam najskôr znížili imunitu, po čom sa im aplikovali ľudské nádorové bunky, ktoré narástli do objemných nádorov. Tieto boli liečené injekčným vitamínom C, podávaným do žily v brušnej dutine.

Rýchlosť rastu nádorov sa spomalila o 41 percent a váha nádorov sa znížila v priemere o 53 percent (po jedinej injekcii), pričom u ostatných myší mali nádory fatálne následky. Vitamín C ničí len nádorové bunky, keďže tie sú od zdravých odlišné.

Vitamín C po styku s nádorovým prostredím, kde – ako vieme od nositeľa Nobelovej ceny Dr. Otta Warburga – je vždy nedostatok kyslíka, reaguje ako peroxidová bomba: produkuje vysoké dávky peroxidu vodíka a teda rapídne okysličuje.

Už predchádzajúce štúdie v Marylande poukazovali na to, že vitamín C počas laboratórnych pozorovaní zničil rakovinové bunky. Treba pripomenúť, že metabolická medicína úspešne využíva vysoké dávky vitamínu C vo forme askorbátu sodného (napríklad 75 g, alebo 75.000 mg denne počas približne dvoch týždňov) už od roku 1970.

Nositeľ Nobelovej ceny Linus Pauling totiž už dávno potvrdil účinky vysokých dávok vitamínu C pri rakovine a takmer všetkých chorobách, takisto tvrdiac, že zdravý človek potrebuje pre udržanie optimálneho zdravia prijať denne 3.000 mg askorbátu. 

Reakcie ortodoxnej medicíny nedali na seba dlho čakať. Iba pár dní po zverejnení tohto staronového objavu istá lekárka a výskumníčka z organizácie Cancer Research UK (úzko spolupracujúca s farmaceutickými korporáciami vyrábajúcimi chemoterapeutiká), tvrdeniam autorov štúdie tvrdo oponovala.

Tvrdila, že vysoké dávky vitamínu C narúšajú účinky chemoterapie, účinky vitamínu C boli testované iba na pokusných zvieratách (v skutočnosti boli testované aj na ľuďoch a Západe už jestvujú kliniky, kde vysokými dávkami vitamínu C ľudí úspešne liečia – pozn. red.).

Ďalej, že nie sú spoľahlivé dôkazy, že vitamín C funguje opisovaným spôsobom funguje (dôkazy jestvujú, onkológia dotovaná farmaceutickými firmami ich však zatajuje – pozn. red.).

Rozumný človek si sám urobí záver, kto hovorí pravdu. Či ortodoxná medicína, zavrhujúca všetko nechemické, aj keď sú účinky nechemickej liečby potvrdené vedeckými štúdiami, všetko podriaďujúca zisku, alebo alternatívna medicína, uprednostňujúca prirodzené a účinné spôsoby liečby.

Fotografie: archív