Úvod Spoločnosť Vlhová vyhrala obrovský slalom Svetového pohára v Špindlerovom Mlýne

Vlhová vyhrala obrovský slalom Svetového pohára v Špindlerovom Mlýne

Foto: archív

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová vyhrala obrovský slalom Svetového pohára v českom Špindlerovom Mlýne. V súčte oboch kôl dosiahla čas 2:24,69 min, čo bolo o 11 stotín rýchlejšie ako druhá v celkovom poradí Nemka Viktoria Rebensburgová.

Tretie miesto si vyjazdila s odstupom 60 stotín Američanka Mikaela Shiffrinová. Vedúcej žene hodnotenia obrovského slalomu vo Svetovom pohári Shiffrinovej nestačil ani najlepší čas v druhom kole na víťazstvo. Po prvej jazde bola Shiffrinová až štvrtá.

Vlhová bola líderka už po prvom kole, ked viedla pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou o 48 stotín sekundy. Vo skvelej atmosfére pred takmer 8000 divákmi, z ktorých polovicu tvorili Slováci, stačil Vlhovej v druhom kole aj šiesty najlepší čas na celkové víťazstvo.

Slovenská reprezentantka štartovala v druhom kole ako úplne posledná a logicky mala aj najviac rozbitú trať. Snehový podklad v Špindlerovom Mlýne bol výrazne poškodený dažďom a plusovými teplotami v predchádzajúcich dňoch.

„Bol to naozaj veľký boj nielen so súperkami, ale aj s traťou a počasím. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, ale nakoniec som to zvládla. Mám tu veľmi veľa fanúšikov, čo je pre mňa výnimočné. Cítim sa ako na domácich pretekoch,“ uviedla Petra Vlhová v prvom televíznom interview, cituje ju portál laola1.at.

Foto: archív

Neskôr na tlačovej konferencii dodala: „Vedela som, že v druhom kole bude Mikaela na mňa tlačiť a som rada, že mi to vyšlo. Som šťastná aj za to množstvo fanúšikov, ktorí sem prišli a fantasticky ma povzbudzovali. Cítim, že zjazdové lyžovanie na Slovensku sa zaradilo k veľmi sledovaným športom a pre mnoho detí sa stávam vzorom. Vynasnažím sa ďalej zlepšovať.“

„Som spokojná s mojou druhou jazdou, ale z prvého kola som zo seba sklamaná. Po pokazenom prvom kole som si vravela, že musím všetko napraviť a som rada, že je z toho aspoň pódiové umiestnenie. K malému glóbusu za obrovský slalom mi ešte negratulujte, potrebujem 3 body. Ešte sa teda neteším,“ povedala Mikaela Shiffrinová.

Dvadsaťtriročná Liptáčka v Špindlerovom Mlýne pridala do zbierky úspechov deviaty triumf v pretekoch Svetového pohára, tretí v obrovskom slalome a zároveň tretí v tejto sezóne. Celkovo má na konte už 23 pódiových umiestnení, jej aktuálna bilancia je 9 víťazstiev – 9 druhých miest a 5 tretích priečok.