Úvod Ľudia Vo veku 71 rokov zomrel slovenský hudobník Fedor Frešo

Vo veku 71 rokov zomrel slovenský hudobník Fedor Frešo

Foto: archív

Vo veku 71 rokov zomrel slovenský hudobník Fedor Frešo. Podľa vyjadrenia jeho rodiny tento svet opustil nečakane v utorok v popoludňajších hodinách. Presné dôvody zatiaľ nie sú známe.“Je to tak neočakávané, Fedor bol súputníkom, začínali sme spolu v roku 1968, však je jedným z tvárí na obale prvého albumu skupiny Prúdy Zvoňte, zvonky,“ reagoval pre TASR Pavol Hammel.

Pripomína, že Fedor Frešo bol jediný, ktorý bol pri Prúdoch do dnešných dní. „Je to nečakané o to viac, že v týchto dňoch už pripravujeme turné Prúdy The Best of Tour 2018, prvý koncert je už o mesiac,“ doplnil. Správa o Frešovom úmrtí zaskočila aj bubeníka skupiny Prúdy a Collegium Musicum Dušana Hájeka. „Zaskočilo ma to, prežili sme spolu príjemné chvíle,“ poznamenal pre TASR.

„Slovo nečakané nevystihuje túto smutnú správu, ešte v nedeľu sme boli spolu. Boli sme si blízki, môžem o Fedorovi povedať len dobre a spomínať na neho len v tom najlepšom,“ povedal pre TASR hudobník Laco Lučenič.

„Zlá správa, nevyberá si a našla si aj medzi hudobníkmi. Len pred pár dňami sme dokončili nahrávanie albumu a pred nami je koncertné turné,“ uviedol pre TASR hudobný vydavateľ, producent pripravovaného turné Prúdy The Best od Tour 2018 Pavol Maruščák.