Úvod Z DOMOVA Vo voľbách by vo februári a marci zvíťazil Smer-SD

Vo voľbách by vo februári a marci zvíťazil Smer-SD

Robert Fico. (Foto: Michaela Kolimárová)

Voľby by vo februári a začiatkom marca vyhral Smer-SD s podporou 19,5 percenta. Nasledovala by strana Hlas-SD s podporou 14,5 percenta a Progresívne Slovensko s 11,4 percenta. Vyplýva to z volebného prieskumu agentúry Median SK na vzorke 1076 respondentov, ktorý sa uskutočnil v čase od 1. februára do 5. marca.

Do parlamentu by sa dostala aj strana SaS s podporou 9,2 percenta voličov. Hnutie OĽaNO by získalo 8,5 percenta, Sme rodina 7,4 percenta, KDH 6,3 percenta a Republika 6,1 percenta hlasov. Pred bránami parlamentu by skončili SNS (4,2 percenta), ĽSNS (3,1 percenta) a Aliancia (2,6 percentá). Za ľudí by získalo 2,2 percenta hlasov.

Ochotu zúčastniť sa na parlamentných voľbách deklarovalo 59 percent opýtaných, desať percent respondentov zase uviedlo, že sa skôr neplánujú zúčastniť a tretina dospelej populácie úplne odmieta účasť na voľbách.

V prepočte na počty poslancov v Národnej rade SR by Smer-SD získal 36 kresiel, Hlas-SD 26 a Progresívne Slovensko 21. Za stranu SaS by do parlamentu zasadlo 17 a za OĽaNO 15 poslancov. Trinásť kresiel by získalo hnutie Sme rodina a KDH a Republika zhodne 11 kresiel.