Úvod Politika Vojnový zločinec Dzurinda volá po vojne proti Rusku

Vojnový zločinec Dzurinda volá po vojne proti Rusku

Foto: archív

Mikuláš Dzurinda. Vojnový štváč a prisluhovač cudzích záujmov sa namiesto hlbokého pokánia a bázne pred spravodlivým trestom za napomáhanie ku genocíde v Juhoslávii dnes paradoxne zviditeľňuje výzvami na ďalšie používanie vojenskej sily a násilia. Vojnový zločinec s bremenom tých najťažších zločinov proti ľudskosti nesie osobnú zodpovednosť za tisíce nevinných obetí počas bombardovania Juhoslávie letectvom NATO.

Počas jedenástich týždňov aj v dôsledku jeho rozhodnutia o poskytnutí vzdušného priestoru SR na prelet bombardérov NATO prišlo k 960 útokom, počas ktorých bolo zhodených 14 000 bômb, vrátane tzv. špinavých bômb, kazetovej munície a bômb s ochudobneným uránom.

Bývalý predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda nedávno vystúpil v relácii ČT 24, kde okrem tradičnej protiruskej rétoriky vyzýval na vojnu proti Ruskej federácii, čím sa podľa Petra Greča z Inštitútu pre humanitnú formáciu mohol dopustiť trestného činu podľa § 424 Trestného zákona – podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. Mikuláš Dzurinda ako vojnový zločinec a kolaborant nesmie nikdy uniknúť našej pozornosti, ktorá ho musí priviesť pred spravodlivosť.

Mikuláš Dzurinda: Proti Rusku musíme použiť “hard power“ a ukázať silu!