Úvod Z DOMOVA Voľby by vyhral Pellegriniho Hlas-SD, OĽaNO opäť kleslo

Voľby by vyhral Pellegriniho Hlas-SD, OĽaNO opäť kleslo

Foto: archív

Voľby do Národnej rady SR by podľa prieskumu verejnej mienky agentúry Focus na prelome marca a apríla vyhrala strana Hlas – sociálna demokracia so ziskom 22,3 percenta hlasov. Za ňou nasleduje SaS, ktorú preferuje 11,2 percenta opýtaných.

Na treťom mieste by skončila strana Smer-SD so ziskom 10,9 percenta hlasov. Hnutie OĽaNO by získalo 9,2 percenta. Ďalšia v poradí je Sme rodina so ziskom 7,4 percenta, nasleduje Progresívne Slovensko, ktoré by podporilo 6,2 percenta respondentov.

Do parlamentu by sa dostalo aj KDH so ziskom 5,7 percenta a Aliancia, spájajúca maďarské strany, so ziskom piatich percent. Potrebnú hranicu päť percent na vstup do NR SR by však nezískalo Za ľudí (4,8 percenta), Republika (4,7 percenta), ĽSNS (4,3 percenta), SNS (3,4 percenta), Dobrá voľba (1,8 percenta) ani Vlasť (1,6 percenta).

Strana Hlas-SD by dnes v parlamente získala 43 kresiel, SaS 21 a Smer-SD 21 kresiel. OĽaNO by malo nárok na 18 kresiel, Sme rodina 14, Progresívne Slovensko 12, KDH 11 a Aliancia by mala v NR SR desať poslancov.