Úvod ZO ZAHRANIČIA Vstup len bez rúška. Majitelia bižutérie a reštaurácie v Česku sa vzopreli nariadeniam

Vstup len bez rúška. Majitelia bižutérie a reštaurácie v Česku sa vzopreli nariadeniam

Foto: internet

Napriek vládnym nariadeniam proti šíreniu koronavírusu otvoril muž v Brne svoj obchod s bižutériou. Na vchod navyše vyvesil ceduľku s upozornením, že vstup s rúškom je zakázaný. Mestskú políciu na nelegálne otvorený obchod v brnianskom Králově Poli upozornil svedok.

“Policajtov privítal rozsvietený a voľne prístupný obchodný priestor s bižutériou. Pri vchode bolo navyše vylepené upozornenie, že vstup s rúškom je zakázaný a pri príchode hliadky ju nemal nasadenú ani predajca,“ informovala hovorkyňa brnianskych mestských policajtov Markéta Skřivánková.

Hliadka päťdesiatnika upozornila, že na prevádzkovanie obchodu nemá povolenú výnimku. Zároveň sa stal podozrivým z porušenia krízového zákona a zákona o ochrane verejného zdravia. “Keďže išlo o súbeh viacerých priestupkov, príslušníci mestskej polície postúpili prípad správnemu orgánu,” dodala Skřivánková.

Podobne ako brniansky predajca sa vládnym nariadeniam nebál vzoprieť aj vlastník reštaurácie Cafe Bar Stodola neďaleko Prahy, kde sa často zastavujú turisti mieriaci na známy hrad Karlštejn. Na pútač pred reštauráciou napísal oznam, že “v rámci boja za slobodu a zachovanie zdravého rozumu sem ‘ovčania’ v rúškach majú zákaz vstupu”.

„Vážení, rozmáha sa nám tu v poslednom čase taký nezdravý nešvár, ktorý už bude onedlho povinný. Ja však neustúpim ani o krok. Aj keď sem zrejme veľmi skoro vtrhne nejaký úradníček a dá mi to tu zavrieť. Tak teda, hor sa do boja!” napísal majiteľ reštaurácie na sociálnej sieti.

Foto: archív