Úvod Z DOMOVA Vyšetrovateľ definitívne zrušil trestné stíhanie Fica

Vyšetrovateľ definitívne zrušil trestné stíhanie Fica

Foto: archív

Televízia Markíza na svojom portáli informuje, že vyšetrovateľ definitívne zrušil trestné stíhanie Roberta Fica pre jeho výroky o Rómoch. Informáciu o tom, že Robert Fico nebude trestne stíhaný v prípade vyjadrenia k Milanovi Mazurekovi po jeho odsúdení, podľa televízie definitívne potvrdilo Prezídium policajného zboru.

Hovorkyňa Denisa Bárdyová potvrdila, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry, ktorý sa musel prípadom zaoberať opäť po tom, čo prokurátor ÚŠP pôvodné uznesenie vyšetrovateľa NAKA o odmietnutí tejto trestnej veci zrušil ako nedôvodné a nariadil vyšetrovateľovi sa vecou zaoberať, rozhodol, že v tejto veci nebol dôvod na začatie trestného stíhania.

Mazurek čelil obžalobe pre jeho výroky na adresu rómskeho etnika, odvysielané v októbri 2016 v rádiu. Na základe právoplatného rozsudku Najvyššieho súdu SR prišiel v septembri o poslanecký mandát. Fico na jeho odsúdenie za hanobenie národa, rasy a presvedčenia následne vo videu, ktoré uverejnil začiatkom septembra 2019 na svojej stránke na sociálnej sieti, reagoval s tým, že povedal to, čo si myslí takmer celý národ.