Úvod Komentáre Vytĺkanie politického kapitálu z chatrného zdravia agenta Navaľného je nevkusné

Vytĺkanie politického kapitálu z chatrného zdravia agenta Navaľného je nevkusné

Foto: archív

Intenzívne medializovaný hoax eurohodnotovej propagandy o údajnom otrávení zahraničného agenta (člena organizácie financovanej zo zahraničia a usilujúcej o zmenu štátneho poriadku) Navaľného vyšiel nazmar.

Ani nemecký špeciál už nezmení nič na očividnej diagnóze, o ktorej ruskí lekári informovali príbuzných Navaľného, a z ktorej je zrejmé, že zahraničného agenta nikto neotrávil, ale sám si podľa všetkého privodil hypoglykemický šok ľahkomyseľným zanedbaním elementárnych pravidiel, ktorými by sa mal riadiť chorý človek.

Pozitívne je, že pre agenta západného vplyvu v Rusku priletelo nemecké a nie britské alebo americké lietadlo. Určite je väčšia šanca, že nemeckí lekári nepodľahnú pokušeniu dodatočnej kreatívnej úpravy diagnózy pacienta na spôsob anglosaských praktík s agentom Skripaľom a jeho dcérou, ktorí vraj nejakým neuveriteľným zázrakom prežili absolútne smrtiacu dávku jedu.

Najväčším trapasom mediálnej masáže, ktorej mal poslúžiť vyfabulovaný hoax o otrávení Navaľného, je neuveriteľné zlyhanie matrixu eurohodnotovej propagandy, z ktorej nejakým nedopatrením presiakla na verejnosť otrasná skutočnosť brutálneho týrania slovenského občana v belgickom väzení.

Akoby nestačilo, že väzenský aparát štátu, kde sídli centrála EÚ, nešťastného Jozefa Chovanca dusil spôsobom, akým v Amerike policajti zadusili afroameričana Georgea Floyda.

Uniformovaná strážkyňa belgických demokratických poriadkov si v tejto, podľa jej mienky „zábavnej“ situácii, neodpustila ani nacistický pozdrav, čo by si ani vo sne nedovolili americkí policajti počas lynčovania Floyda.

Za týchto okolností naozaj treba mať silný žalúdok, aby niekto chladnokrvne rozohrával obohranú pesničku o tom, že Vladimir Putin chce otráviť absolútne bezvýznamného zahraničného agenta, ktorý nedokázal splniť nič z toho, čo od neho očakávali jeho západní sponzori.

Aj keď je evidentné, že v podobnej situácii by neschopný zahraničný agent Navaľnyj mohol svojim sponzorom aspoň čiastočne splatiť ich zmarené investície jedine ako sakrálna obeť, vytĺkať politický kapitál z jeho chatrného zdravia je absolútne nevkusné.