Úvod Politika Weber žiada v prípade Kuciak prešetriť väzby Kočnera na Smer-SD

Weber žiada v prípade Kuciak prešetriť väzby Kočnera na Smer-SD

Manfred Weber. (Foto: archív)

Šéf politickej skupiny Európskej ľudovej strany (EPP/EĽS) v Európskom parlamente a uchádzač o post predsedu Európskej komisie Manfred Weber vydal vyhlásenie, v ktorom reaguje na najnovší vývoj na Slovensku v súvislosti s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Weber vo vyhlásení, ktoré vydal v mene svojej politickej frakcie, privítal pokrok vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. „Vyjadrujem veľkú úctu k práci slovenskej polície a prokuratúry. Je dôležité, aby sme objasnili motívy a súvislosti týchto dvoch vrážd,“ uviedol Weber. Spresnil, že ľudia, ktorí nariadili tento zločin, musia byť chytení, lebo ide o prípad, ktorý sa týka ochrany slobody tlače v Európe.

Predseda EPP v europarlamente sa zároveň vyslovil za prešetrenie existencie a povahy vzťahov medzi Marianom Kočnerom a prípadom Kuciak. „Prešetriť treba aj povahu vzťahov medzi pánom Kočnerom a vládnucou stranou Smer-SD. V stávke je dôveryhodnosť Smeru-SD ako serióznej vládnucej strany,“ uviedol Weber vo svojom odkaze. Marian Kočner zatiaľ v prípade Kuciak nefiguruje medzi podozrivými, ani obvinenými. O jeho spojitosti s prípadom špekulujú iba mainstreamové médiá.