Úvod Spoločnosť Z bratislavského letiska budeme lietať do 30 miest v 15 krajinách

Z bratislavského letiska budeme lietať do 30 miest v 15 krajinách

Foto: archív

So zmenou zimného času na letný vstúpil do platnosti aj letný letový poriadok bratislavského letiska M. R. Štefánika. V ponuke je 30 pravidelných destinácií v 29 mestách a 15 krajinách spolu s desiatkami dovolenkových letovísk.

Najviac pravidelných letov, až 19, bude zabezpečovať letecká spoločnosť Ryanair. Letenky sa dajú kúpiť aj do ôsmich destinácií, ktoré prevádzkuje letecká spoločnosť Smartwings. Dva lety zabezpečuje spoločnosť České aerolínie (Praha, Košice), po jednom Pobeda (Moskva), Flydubai (Dubaj) a Wizz Air (Skopje).

V porovnaní s minuloročnou letnou sezónou pribudli denné lety Ryanairu do Berlína, nová linka na hlavné letisko Brusel (namiesto Brusel-Charleroi šesťkrát týždenne), do Manchesteru (trikrát týždenne) a na Korfu (raz týždenne).

Nová letecká spoločnosť Wizz Air lieta od 28. marca dva razy do týždňa do macedónskeho Skopje. Pobeda, zabezpečujúca každodenné priame letecké spojenie s Moskvou-Vnukovo, nahradila leteckú spoločnosť UT Air, ktorá do Moskvy lietala raz týždenne.

Nepravidelné dovolenkové charterové lety budú zabezpečovať letecké spoločnosti Travel Service/Smartwings, Aegean airlines, Air Cairo, Astra Airlines, Air Malta, Bulgarian Air Charter, Corendon airlines, Montenegro airlines, Mistral air, Tailwind airlines a Tunisair. Spomedzi dovolenkových destinácií pribudli oproti minulému roku mestá Salalah v Ománe, Podgorica v Čiernej Hore či Pafos na Cypre.

Foto: archív
Foto: archív