Úvod Spoločnosť Z Bratislavy bude v zime premávať 31 pravidelných leteckých liniek

Z Bratislavy bude v zime premávať 31 pravidelných leteckých liniek

Foto: archív

Z bratislavského Letiska M. R. Štefánika budú môcť cestujúci počas tohtoročnej zimy využiť 31 pravidelných liniek. Budú súčasťou zimného letového poriadku, ktorý vstúpil do platnosti od nedele 28. októbra. Podľa hovorkyne letiska Veroniky Ševčíkovej ide pritom o najvyšší počet leteckých liniek, ktoré kedy letisko ponúklo cestujúcim počas zimy.

„V porovnaní s minuloročným zimným letovým poriadkom, keď mohli cestujúci využiť 26 pravidelných liniek, ponúka tohtoročný zimný letový poriadok o päť pravidelných leteckých liniek viac,“ doplnil predseda predstavenstva letiska Jozef Pojedinec. Linky budú smerovať do 20 krajín.

„Okrem nových liniek do Marrákeša, Ľvova a Kyjeva-Boryspiľu sú novinkami počas zimy aj pravidelné lety dopravcu Ryanair na Maltu, na cyperský Pafos a do Solúna v Grécku. Tie pribudli len tento rok v marci, ale v prevádzke budú aj počas zimnej sezóny.“

Linky do Maroka a Kyjeva otvára Ryanair, do Ľvova dopravca Wizz Air. Po prvý raz bude podľa letiska počas zimného letového poriadku v prevádzke aj priama linka do Paríža-Beauvais, ktorú doteraz Ryanair prevádzkoval len počas letného obdobia.

„Pravidelné letecké linky bude z bratislavského letiska a späť zabezpečovať šesť leteckých spoločností,“ priblížila Ševčíková. A to Ryanair, Wizz Air, České aerolínie, Air Cairo, Pobeda a flydubai. „Dopravca Georgian Airways bude linku do gruzínskeho Tbilisi prevádzkovať do 6. novembra, opäť bude v ponuke na jar roku 2019.“

Zároveň sa podľa jej slov do zimnej ponuky letov Ryanairu vracia aj sezónna linka do Eilatu-Ovda v Izraeli. Frekvencia letov do Moskvy stúpne na štyrikrát týždenne, rovnako na štyri lety týždenne vzrastie počet letov Wizz Airu do Kyjeva-Žuljany a spiatočne.

Foto: archív

Wizz Air však už nebude prevádzkovať lety do Varšavy a Ryanair lety do Eindhovenu. „Exotickou zaujímavosťou sú počas zimy charterové lety na Zanzibar, do Kene a Ománu,“ vymenovala hovorkyňa. Zároveň upozornila cestujúcich, že od zimného letového poriadku čakajú na ľudí zmeny v podmienkach prepravy príručnej batožiny pri nízkonákladových spoločnostiach Ryanair a Wizz Air.

„Obe spoločnosti bezplatne prepravia len menšiu príručnú tašku, väčší kufor na kolieskach či väčšiu tašku si bude môcť na palubu zobrať len ten cestujúci, ktorý si kúpi službu prioritný nástup,“ uviedla Ševčíková. Letový poriadok sa v letectve mení dvakrát ročne, so zmenou času. Zimný letový poriadok tak bude platiť od 28. októbra 2018 do ďalšej zmeny času, teda do 30. marca 2019.