Úvod Politika Z obete sa vykľul moslimský terorista

Z obete sa vykľul moslimský terorista

Reprodukcia: archív

Nedávno obehla celý svet informácia o tom, ako maďarská kameramanka podkopla nohy sýrskemu utečencovi s dieťaťom na rukách. „Toto je tvár hyeny, ktorá kopala do utečencov“, znel jeden z titulkov.

Médiá šírili lož
Nemecký televízny štáb pustil do obehu zábery, ktoré mali dokazovať, že kameramanka maďarskej stanice N1TV Petra Lászlóová podložila nohu bežiacemu utečencovi, a ten vzápätí padá na zem s malým synom v náručí. Stalo sa to krátko potom, ako sa predral cez policajný kordón na srbsko-maďarských hraniciach.

Video zaplavilo televízne obrazovky a internet. Svetové médiá poukazovali na xenofóbiu a nenávisť voči imigrantom v Európe, kameramanka po mediálnom tlaku na jej zamestnávateľa prišla o prácu.

ZAKRÁTKO VYŠLO NAJAVO, ŽE MÉDIÁ – A NIE JE TO PO PRVÝ RAZ – ŠÍRILI PROPAGANDU NA ZÁKLADE LŽI.

Zábery nasnímané inými kamerami totiž jasne dokazujú, že kameramanka utečenca nepodkopla a v okamihu pádu bola od neho vzdialená približne jeden meter.

Inkriminované zábery nemeckej televíznej stanice boli nasnímané v uhle, ktorý vytváral vizuálny dojem možného podkopnutia. V každom prípade to nebolo z videa jednoznačne zrejmé.

Maďarská kameramanka sýrskeho utečenca nepodkopla:

Pomohli moslimskému hrdlorezovi
Ďalší úder dostala západná propaganda, keď sa objavila informácia, že v údajnej obeti kameramanky zasvätení spoznali moslimského hrdloreza Usámu Abdul Mohsena, člena radikálnej skupiny An-Nusrat, ktorá sa hlási k hnutiu Al-Kajdá.

„Pripojil sa k An-Nusrat v roku 2011 a páchal zločiny na civilistoch,“ uviedla vo vyhlásení Strana sýrskych Kurdov (PYD). K moslimským extrémistom sa otvorene hlásil aj na sociálnych sieťach.

„Žil v sýrskom meste Tall Abjad a rozhodol sa utiecť v júli, keď mesto dobyli kurdské jednotky. Bál sa odplaty za svoju spoluprácu s radikálmi,“ vysvetľuje PYD Mohsenov útek do Európy. Pripomenul tiež, že v roku 2014 vyprovokoval násilnosti, pri ktorých zahynulo 50 ľudí.

Usáma sa však ešte pred odhalením jeho skutočnej identity stihol stať symbolom Orbánovho útlaku, martýrom i šťastlivcom, ktorý začína novú šťastnú etapu svojho života.

V rozpore so všetkými zákonmi EÚ sa s prispením európskych demokratov dostal do Nemecka a cez Francúzsko napokon do Španielska. Tam mu ako bývalému futbalovému trénerovi v Sýrii ponúkli dobre platený trénerský angažmán v prestížnej futbalovej škole na predmestí Madridu.

PROTI „NEPRÁVOSTIAM“ VOČI IMIGRANTOM ZABOJOVALI AJ SLOVENSKÉ MÉDIÁ.

Spisovateľ Peter Juščák v denníku SME napriek novým zisteniam o okolnostiach incidentu a identity sýrskeho utečenca napísal: „Dámy ako Petra Lászlóová denne stretávame na ulici. Nik z nás nevie, v kom sa skrýva bezbrehá chuť kopnúť si. Žiaľ, dokopané deti si odnesú do života ďalšiu skúsenosť – aj pekne oblečené tety dokážu nebezpečne a nenávistne zaútočiť.“

Ešteže zaútočiť nedokáže menej pekne oblečený otec sýrskeho dieťaťa. Ten si nevie kopnúť, iba ak do lopty. Veď je férový futbalový tréner…

Foto: archív

Bývalý futbalový tréner a sýrsky utečenec Usáma Abdul Mohsen (na snímke so svojimi synmi v súčasnom pôsobisku v Španielsku), ktorého zviditeľnili médiá ako údajnú obeť maďarskej kameramanky, je členom radikálnej skupiny An-Nusrat, ktorá sa hlási k Al-Kajdá. Zverejnila to Strana sýrskych Kurdov, ktorej ozbrojené krídlo bojuje proti radikálom na severe Sýrie. Jej vyhlásenie zverejnil kurdský server Rudaw. (Foto: archív)