Úvod ZO ZAHRANIČIA Z pražskej nemocnice utiekol pacient s koronavírusom, hrozí mu osem rokov

Z pražskej nemocnice utiekol pacient s koronavírusom, hrozí mu osem rokov

Foto: archív

Česká polícia zadržala muža, ktorý utiekol z pražskej Nemocnice Na Bulovce hneď po tom, ako sa dozvedel, že má pozitívny test na koronavírus SARS-CoV-2. Podľa polície bol muž vonku pol hodiny. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.

Incident sa stal krátko pred 17:00 h. Políciu privolali cez tiesňovú linku zdravotníci, ktorým utiekol.  „Sestra mu povedala, že je pozitívny na koronavírus. Muž sa okamžite otočil a z nemocnice utiekol,“ povedala pre Novinky.cz hovorkyňa polície Lucie Drábková.

Policajti muža vypátrali za zhruba 20 minút neďaleko nemocnice na ulici Povltavská. Pacient bol hospitalizovaný na lôžkovom oddelení od soboty 14. marca, napísal server idnes.cz. Podľa hovorkyne pražskej polície išlo o muža narodeného v roku 1958. Momentálne ho prevážajú späť do nemocnice, dodala pre idnes.cz.

Podľa polície išiel muž k miestu, kde ho našli, pešo, preto sa bude zisťovať, či niekoho počas svojho úteku z nemocnice nenakazil. Muž bude stíhaný za trestný čin šírenia nákazlivej ľudskej choroby. Hrozí mu až osem rokov väzenia.