Úvod Štýl Z prepychových rób Blanky Matragi vanie orientálny luxus

Z prepychových rób Blanky Matragi vanie orientálny luxus

Foto: blankamatragi.cz

Prepychové róby z dielne Blanky Matragi prinášajú so sebou závan luxusného a vyzdobeného sveta arabských princezien. Módna návrhárka pritom svoje exkluzívne modely často nielen navrhuje, ale vytvára aj strih či potlač látky. Všetky rozprávkové toalety, ktoré sú ukážkou precíznej ručnej práce, nesú jej rukopis a ich cena zodpovedá náročnosti výroby.

Blanka, pochádzajúca z Českej republiky, žije od roku 1980 v Libanone. Najprv pracovala ako módna návrhárka v rodinnej firme Mekkawi, onedlho sa však vydala vlastnou cestou. Medzi jej zákazníčky dnes patria najmä dámy z vyšších spoločenských kruhov, predovšetkým z kráľovských palácov v Perzskom zálive.

Manželky ropných magnátov a orientálne princezné zahaľuje do hodvábu, zlata a drahokamov, pričom stavia nielen na originalitu, ale aj kvalitné vypracovanie. Jej návrhy sú v orientálnom prostredí vraj oveľa obľúbenejšie a vychytenejšie ako produkcia francúzskych či talianskych vychýrených módnych domov.

Blanka Matragi je kreatívna, originálna i nekonvenčná. Luxusné odevy z jej dielne sú nápadité, pritom však nositeľné. Podľa vlastných slov tvorí šaty tak, aby bola každé z nich ochotná nosiť aj ona sama.