Úvod Spoločnosť Z Rakúska vraj hrozí teroristické nebezpečenstvo pre Bratislavu

Z Rakúska vraj hrozí teroristické nebezpečenstvo pre Bratislavu

Foto: Roman Hanc/ TASR

Z Rakúska hrozí teroristické nebezpečenstvo aj pre Bratislavu. Domnieva sa predseda Asociácie bývalých spravodajských dôstojníkov (ABSD) a bývalý šéf rozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Igor Cibula.

„Pozornosť, ktorú polícia a spravodajské služby na Slovensku venujú bezpečnostnej situácii v súvislosti s nedávnym teroristickým útokom v Berlíne, nemožno považovať za prázdne gesto. Najmä v Bratislave, ktorá susedí s Viedňou, nemožno ignorovať, že v Rakúsku a v jeho hlavnom meste žije početná moslimská komunita.

Najmä v posledných 12 mesiacoch pribúdajú informácie, že sa v tomto spoločenstve objavujú prívrženci radikálneho islamu, ktorí mladú generáciu moslimov infikujú džihádistickou ideológiou a môžu ich inšpirovať k násilným činom.

Médiá upozornili na samozvané hliadky, ktoré aktívne a tvrdo presadzujú islamské právo šaría. Dokonca niektorí Viedenčania sa boja chodiť do mestských štvrtí, kde samozvaní strážcovia islamu vystupujú ako ochrancovia poriadku,“ povedal pre TASR Cibula.