Úvod Z DOMOVA Za krádež troch horaliek v núdzovom stave hrozí mužovi 15 rokov väzenia

Za krádež troch horaliek v núdzovom stave hrozí mužovi 15 rokov väzenia

Foro: archív

Popradčan mal v predajni potravín na bratislavskej Košickej ulici ukradnúť tri horalky. Keďže sa krádeže dopustil opakovane a v núdzovom stave, hrozí mu trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. O prípade informovala bratislavská polícia na sociálnej sieti.

Upresnila, že keď muž odchádzal z predajne bez zaplatenia, zadržal ho pracovník súkromnej bezpečnostnej služby a privolal policajtov. Tí lustráciou v policajných evidenciách zistili, že muž sa krádeže dopustil aj pred niekoľkými mesiacmi, za čo mu bola uložená bloková pokuta.

Polícia doplnila, že vzhľadom na skutočnosť, že sa muž krádeže dopustil opakovane, eskortovali ho na policajné oddelenie. Po vznesení obvinenia bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

„V prípade preukázania viny pred súdom mu za opakovanú krádež, ktorej sa dopustil počas krízovej situácie, mu hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov,“ uviedla polícia v časti statusu, ktorý však – pravdepodobne po sérii negatívnych reakcií verejnosti – zmazala.

Na prípad reagoval politický analytik Ján Baránek, podľa ktorého je potrebné takéto praktiky čím skôr zastaviť. „Nejdem sa zastávať takýchto malých zlodejíčkov, hoci megazlodeji ešte stále behajú na slobode.

Ale mám návrh. Možno by tento zlodejíček mohol dostať na výber: 15 rokov natvrdo, alebo odseknúť ruku… Ktovie, čo by si vybral… Ale vážne, priatelia. Toto je úplne šialené a treba to okamžite zastaviť!“ vyzval Baránek.