Úvod Komentáre Začína predvolebný sabat politických strán – ľahkých žien?

Začína predvolebný sabat politických strán – ľahkých žien?

Foto: archív

Tragédia v Prešove, kde výbuch plynu pred Vianocami zabíjal a zdemoloval príbytky mnohým rodinám, vyvolal vlnu solidarity medzi občanmi. Ľudia z celého Slovenska posielajú finančnú pomoc postihutým, niektorí z Prešova a okolia dokonca nezištne ponúkli ubytovanie vo svojich príbytkoch.

A čo politici? Premiér Peter Pellegrini už avizoval, že mesto dostane na riešenie situácie z rezervy predsedu vlády SR milión eur, minister obrany Peter Gajdoš vyslal na pomoc vojska a prezidentka Čaputová prispela sumou 5000 eur a dala k dispozícii náhradné ubytovanie v zariadení v správe prezidentskej kancelárie v Tatranskej Javorine.

Akú pomoc však ponúkli politické strany? Ktorá zo strán (aj keď to zároveň bude prihrievanie si predvolebnej polievočky) pomôže týmto rodinám postaviť sa na nohy? Prvou lastovičkou sú mimoparlamentní komunisti. Nedokázali síce vyzbierať peniaze na volebnú kauciu, a tak sa KSS nemôže zúčastniť tohtoročných volieb, ľuďom zasiahnutým nešťastím v Prešove však poslali na účet 1000 eur.

Bývalý prezident Andrej Kiska a šéf strany Za ľudí sa zmohol len chabú reakciu, do ktorej úplne nepatrične nezabudol zakomponovať tvrdenie, že za jeho obvinenie z daňových deliktov môže Fico. Ľútosť nad desivou udalosťou vyjadril aj predseda Sme rodiny Boris Kollár, ktorý bol v tom čase priamo v Prešove.

Ostatné politické strany zaspali spánkom Šípovej Ruženky? Alebo sa zmenili na ľahké ženy, pre ktoré sa dni kvetnatých fráz končia voľbami, ktoré sú pre nich sabatom? Kde sú činy?