Úvod Z DOMOVA Zákaz dovozu ruskej ropy na Slovensko by bola ekonomická samovražda, tvrdí Fico

Zákaz dovozu ruskej ropy na Slovensko by bola ekonomická samovražda, tvrdí Fico

Reprofoto: internet

Návrh, aby ďalší balík sankcií EÚ proti Rusku zahŕňal aj zákaz dovozu ruskej ropy, je neakceptovateľný. Bola by to ekonomická samovražda. Vláda SR by mala hájiť vlastné energetické záujmy štátu tak, ako to robí maďarská. Vyhlásil to líder opozičného Smeru-SD Robert Fico na mediálnom brífingu pred budovou Ministerstva hospodárstva SR.

„Ak vláda nič neurobí a ustúpi požiadavkám Európskej komisie a nebude robiť to, čo robí vláda Maďarska, teda nebude bojovať za vlastné energetické záujmy, ľudia môžu  očakávať, že cena benzínu a nafty pôjde niekde nad dve eurá,“ zdôraznil Fico. Zároveň vyzval vládu, aby predstúpila pred Národnú radu SR a povedala, čo s tým bude robiť.

Verí, že sankcia v podobe zákazu dovozu ruskej ropy nebude prijatá. Apeloval na vládu, aby sa tejto téme venovala. Myslí si, že je možnosť zastropovať ceny pohonných látok, čo sa týka benzínu a nafty.

Podľa neho by sa ceny mohli pohybovať okolo úrovne 1,4 – 1,5 eura za liter. „Odstavenie dodávok ruskej ropy je totálny nezmysel, toto je výmysel Spojených štátov amerických,“ tvrdí predseda Smeru.