Úvod Zaujímavé Záujemcovia si môžu prenajať dom, kde žil Trump ako dieťa

Záujemcovia si môžu prenajať dom, kde žil Trump ako dieťa

Dom v newyorskej štvrti Queens, kde súčasný prezident USA žil ako dieťa. (Foto: archív)

Dom, v ktorom americký prezident Donald Trump prežil prvé štyri roky svojho života, je teraz možné prenajať si za 777 dolárov za noc. Rodinný dom sa nachádza v newyorskej štvrti Queens a jeho kapacita je 20 návštevníkov, uviedla v stredu spravodajská stanica BBC.

Dom v tudorovskom štýle sa po vlaňajšom zvolení Trumpa za hlavu štátu predal za vyše dva milióny dolárov. Nachádza sa v ňom päť spální a tri kúpeľne. Návštevníci ho však nemôžu využívať na večierky, ani doň vodiť svojich zvieracích miláčikov. Súčasní majitelia túto nehnuteľnosť zakúpili v marci.

„Ide o jedinečnú príležitosť ubytovať sa v dome súčasného prezidenta. Od čias, keď tu býval Trump, sa mnoho v dome nezmenilo,“ uvádza sa v inzeráte sprostredkovanom spoločnosťou Airbnb. Dom dal postaviť Trumpov otec, developer Fred Trump, v roku 1940 a spomína sa i v prezidentovom rodnom liste. Donald Trump vlani v septembri v televíznej šou Jimmyho Fallona vyhlásil, že by túto nehnuteľnosť chcel získať do vlastníctva. Krátko nato bol dom stiahnutý z ponuky.

Foto: archív
Foto: archív